Klienci Autokompleksu z wizytą w fabryce akumulatorów Jenox

W miniony czwartek (17 listopada) klienci firmy Autokompleks mieli okazję wziąć udział w wyjeździe szkoleniowym do Chodzieży. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie miejscowej fabryki akumulatorów Jenox.

„Jenox” to firma zatrudniająca blisko 160 osób, w 5 działach. Produkuje baterie do wszystkich typów pojazdów, od łodzi, aż po samochody ciężarowe i autobusy. Jej tradycje sięgają 1989 roku. Zatrudniany zespół stanowią liczni konsultanci techniczni z wiodących ośrodków naukowych w kraju i za granicą, współpracujący na stałe z działem badawczo-rozwojowym.

Własny dział konstrukcyjno-wdrożeniowy pozwala na dużą elastyczność modernizacji oferty do dynamicznych zmian rynku motoryzacyjnego.

30-osobowa grupa w drogę do Wielkopolski wyruszyła z samego rana. Uczestnicy w pierwszej kolejności zostali przywitani przez przedstawicieli firmy, a następnie przeszkoleni z zakresu BHP. Z uwagi na procesy przetwarzania ołowiu, konieczne było założenie fartuchów oraz maseczek ochronnych.

Dla ułatwienia komunikacji w głośniejszych miejscach fabryki, klienci Autokompleksu zostali wyposażeni w systemy słuchawkowe.

Goście, podzieleni na dwie grupy, rozpoczęli zwiedzanie obiektu. Ich oprowadzaniem zajęli się doświadczeni pracownicy „Jenox-a”. Przewodnicy przedstawili podstawowe informacje dotyczące organizacji pracy oraz zaprezentowali zaawansowane i nowoczesne technologie, stosowane w procesie produkcyjnym – zaczynając od cięcia i mielenia ołowiu, aż po oklejanie i ustawianie na palecie gotowych akumulatorów. 

Wycieczka trwała około godziny. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć niemal wszystkie maszyny w zakładzie i zapoznać się z ich funkcjonowaniem. Po powrocie do sali konferencyjnej była okazja do zadania licznych pytań i luźnej rozmowy ze specjalistami chodzieskiej firmy.

Wizytę zakończył lunch w jednej z okolicznych restauracji, po którym nastąpiło szkolenie z zakresu ekologi, ze szczególnym naciskiem na ochronę środowiska i obrót akumulatorami kwasowo-ołowiowymi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *